Strindheim ILs logo Strindheimbilder

generelt

Hovedsiden

Kontaktinfo

Meldingsarkiv

Visjon og mål

Strindheim IL

grupper

7-8 år (2002-2003)

9-10 år (2000-2001)

11-12 år (1998-1999)

13-14 år (1996-1997)

15-16 år (1994-1995)

Junior og senior

Langdistanse

renn

Våre renn

Påmelding

Terminliste

organisasjon

Medlemskap

Tillitsvalgte

diverse

Arkiv

Bilder

Bruktmarked

Idars minnefond

Juniorbloggen

Langdistanseblogg

Skisider

Tømmerholtet

Reklamelogo for Sportshuset Melhus Reklamelogo for MX-sport Reklamelogo for Bilradiospesialisten Reklamelogo for Ramox Reklamelogo for SpareBank 1 SMN Reklamelogo for Craftprøve-trippelen Reklamelogo for MOT

Meldinger fra november 2009

30/11: Supporter-artikler

Strindheim Håndball har bestilt supporterutstyr for salg. Alle artiklene er merket med Strindheim IL og kan derfor greit benyttes uansett hvilken av avdelingene man heier på. Finn ut mer på Supporterartikler hos håndballavdelingen.

30/11: Skikretsens nye nettsider

Skikretsens nye nettsider er nå klare. Der kan du blant annet lese om Ålbyggsprinten som er utsatt til 17. januar.

29/11: Petter vant i WC Kuusamo

Petter Northug jr

For en herlig sluttspurt av Petter som sikret seg sin første verdenscupseier (resultatliste) i intervallstart og attpå til i klassisk. Med dette resultatet leder han nå verdenscupen der John Kristian er på tolvteplass. Vi gratulerer!

Neste renn i verdenscupen er WC Düsseldorf 5-6 desember der programmet er skøytesprint på lørdag og lagsprint (skøyting) på søndag. John Kristian er tatt ut, Petter står over.

28/11: Distansekort på nett

Distansekort på nett

Som en del av Barnas Skiklubb tilbyr Skiforbundet Distansekortet på nett der alle under 14 år (1997-årgangen er de eldste som kan delta i vinter) kan registrere sine skiturer og kvalifisere seg for Barnas Skimerke i bronse, sølv eller gull.

Dette er også en konkurranse mellom skiklubber, både nasjonalt og på fylkesnivå. Per i dag er Nora i 9-10 år den eneste Strindheimløperen som har registrert noe, med 16 skikilometer fra Ramundberget. Det rekker ikke for å matche Byåsen IL og Melhus Ski utover vinteren – gå inn på Distansekortet på nett og registrer deg, så skal vi her på nettsidene følge utviklingen utover vinteren.

28/11: Jon Kristian sprintet godt i WC Kuusamo

John Kristian Dahl

John Kristian Dahl åpnet sprintsesongen i verdenscupen like utenfor seierspallen, med en flott fjerdeplass i klassisksprinten i WC Kuusamo (resultatliste).

26/11: Skisamlingen i Ramundberget

Fjellene i Ramundberget

Skisamlingen i Ramundberget ble en stor suksess til tross for meget varierende føreforhold – noen bilder fra dagene i Sverige. Nå håper vi bare på snø her hjemme før alt for mange luker er åpnet.

26/11: Bruktmarkedet

Bilde av gamle skisko

Vi minner om bruktmarkedet der du gratis kan annonsere brukt skiutstyr som du ikke trenger. På den måten kan du glede både deg selv og kjøperen, samtidig som du sparer miljøet for belastningen ved å produsere nytt.

26/11: WC-åpningen på Beitostølen

Petter Northug

Petter Northug åpnet verdenscupsesongen med 4. plass på 15 km skøyting og et lovende vinnerrykk på stafetten. John Kristian Dahl kom inn til 44. plass på 15-kilometeren (resultatliste). På 10 km for kvinner ble Silvana Bucher nr 37 (resultatliste).

Verdenscupen i langrenn fortsetter med WC Kuusamo som består av klassisk sprint på lørdag og 10/15 km klassisk på søndag. Det blir spesielt spennende å følge John Kristian i sprintrennet siden OL-sprinten også går i klassisk. Petter Northug sliter i følge Adresseavisen med mageproblemer – les mer i Bjørgen og Northug ikke med til Kuusamo.

23/11: MOT til å glede-dagen

MOT-dagen bilde

I dag skaper tusenvis av ungdom og andre over hele landet glede rundt seg – enkel glede med enkle midler. Den største gleden du kan ha er å gjøre andre glad. Gled noen i dag du også!

Strindheim Ski samarbeider med MOT – en ideell organisasjon som bevisstgjør ungdom til å ta valg som gjør at de mestrer livet.

20/11: Strindheim har inntatt Ramundberget

Nesten 200 strindheimere har inntatt Ramundberget der fellesarealene syder av ivrige, høylytte blåkledde. Overskyet, regn og et par plussgrader – like greit det er skøyteøkter i ettermiddag.

19/11: Kakebord i Ramundberget

Det har dessverre falt ut av informasjonen, men hver familie skal ha med en kake til Ramundberget til felles kakebord på kveldene.

18/11: Adventsprint i Klæbu

Lørdag 5. desember inviterer Klæbu IL til Adventsprinten (frisstil sprintrenn) i Klæbu sentrum – innbydelse (PDF).

17/11: Størenrennet

Lørdag 12. desember er det Størenrenn i fri teknikk i Frøsetmarka skianlegg – innbydelse (PDF).

16/11: Nye koster til styre og stell

Det er behov for nye medlemmer i styret og i valgkomitéen. De som kan tenke seg å være med og drive skiavdelingen, kan ta kontakt med Tor Northug i valgkomitéen (thug@statoilhydro.com / 951 76 616).

15/11: Beitosprinten på søndag

Flott andreplass på Petter, 17. plass på John Kristian og 30. plass på Kjersti. Neste helg starter verdenscupen på Beitostølen – www.beitoworldcup.com.

14/11: Treningsavgift

Illustrasjonsbilde

Styret i skiavdelingen minner om at alle som deltar i Strindheim Skis treningsgrupper, skal betale treningsavgift, se medlemskapsiden med informasjon om satser, kontonummer o.a.

Styret ønsker at treningsavgiftene blir betalt så snart som mulig og minner om at det etter fristen 31. desember vil påløpe et purregebyr.

14/11: Petter skøytet til seier

Det ble en super lørdag på Beitostølen med førsteplass til Petter Northug på 15 km i fristil. I føge Nettavisen mente imidlertid Petter at dette bare var trening.

Andre Strindheimløpere i aksjon var Tomas Nortug på 89. plass på 15-kilometeren, og Silvana Bucher (27. plass), Marte Reenas (43), Kjersti Bø (55) og Ingrid Lorvik (64) på kvinnenes 10 km. Resultatlister og annen informasjon finner du på Beitostølens nettsider. I morgen er det klassiskrenn, så får vi se om det kan bli hat-trick til Strindheim IL.

14/11: John Kristian vant sesongåpningen

John Kristian Dahl åpnet sesongen på en fortreffelig måte med førsteplass i klassisksprinten i Beitosprinten – les mer i Dahl tok kommandoen i Adresseavisen. Petter Northug var nr seks i prologen, men hektet og røk ut i kvartfinalen. Tomas Northug var nr 46 (av 104) i prologen – slett ikke verst av en juniorløper. I kvinneklassen kom Kjersti Bø til kvartfinale.

I dag er det 15 km fristil med Petter og Tomas i startlisten. På 10 km for kvinner er Ingrid Lorvik, Kjersti Bø og Marte Reenaas påmeldt.

10/11: Gi Grasrotandelen til Strindheim IL

Hvis du spiller hos Norsk Tipping kan du velge ett lag eller en forening som får fem prosent av det beløpet du spiller for. Dette går selvsagt ikke av ditt innsatsbeløp eller premien din, men fra Norsk Tippings overskudd. Skriv ut strekkoden (PDF) og lever den sammen med med kupong og spillekort neste gang du skal spille.

Du kan også velge Strindheim IL som din grasrotmottaker via SMS, ved å sende GRASROTANDELEN 974406993 til 2020 (tjenesten er gratis). Mer informasjon om Grasrotandelen er tilgjengelig på www.grasrotandelen.no.

10/11: Klubben i mitt hjerte

Klubben i hitt hjerte logo

Strindheim IL vil gjerne være "klubben i ditt hjerte". Hvis det føles riktig, gå inn på www.dagbladet.no/klubben og stem fram Strindheim IL. Avstemningen avsluttes 20. november.

9/11: Ålbyggsprinten

Ålen IL inviterer til årets første renn, Ålbyggsprinten, som altså ikke er et sprintrenn, lørdag 5. desember. Mer informasjon finner du i innbydelsen (PDF).

9/11: Skisamlingen i Ramundberget: Påmeldingsoversikt

Ramundberget-logo

Det er pr. i kveld knapt 170 påmeldte til skisamlingen 20. - 22. november. Det er så godt som fullboket – etternølere anbefales å melde sin interesse til Georg Hernes uten unødig opphold, se informasjonsskrivet (PDF) for mer informasjon.

De som allerede har meldt seg på, bes om å sjekke påmeldingsoversikten (Excel) og melde manglende fødselsår og evt. feil til Georg Hernes (georg.hernes@hotmail.com).

For mer informasjon om Ramundberget, sjekk nettsiden www.ramundberget.se.

8/11: Skiforsikring

Vi minner om at alle som skal delta i terminfestede skirenn må ha gyldig NSF Skiforsikring. Dette gjelder fra og med den dagen man fyller 13 år fram til man fyller 70 år (barn forsikres gratis via Norges Idrettsforbund barneidrettsforsikringen til den datoen de fyller 13 år). Mer informasjon om skiforsikringen finner du på Skiforbundets informasjonsside (vilkår, betalingsinformasjon mm). Husk at forsikringen også gjelder under trening og at det er utøvers (foresattes) eget ansvar å ha løst skiforsikring.

4/11: Trøndersk vinterkarusell

Strindheim Friidrett drar i gang en nyskaping, Trøndersk vinterkarusell, som består av fem løp fra november til mars. Første løp i karusellen arrangeres lørdag 7. november kl. 14 på Lade idrettsanlegg – mer informasjon i innbydelsen (PDF).

1/11: Bjørn Dæhlie 2010 Strindheim Collection

Nå er de nye Strindheim Ski klærne kommet i butikken hos Sportshuset Melhus. Løp og kjøp!

Eldre meldinger

WWW.STRINDHEIMSKI.NO